Historie

Historie střelnice se začala psát v roce 1956, kdy při budování přivaděče Morávka-Žermanice technika firmy Ingstav Brno pomohla vytvořit vnější podobu střelnice. Střelnice byla v té době otevřená a nekrytá.

Střelnice1Střelnice spadala pod organizaci SVAZARM ( Svazarm neboli Svaz pro spolupráci s armádou byla československá branná organizace. Svazarm sdružoval zájemce             o některé odbornosti, kteří tak byli  pod kontrolou. Pouze pod hlavičkou Svazarmu mohli pracovat například kynologové, střelci, radioamatéři či sportovní letci. Spadaly pod něj také autoškoly. )

 

Později v 70. letech se brigádně dostavěla OLYMPUS DIGITAL CAMERAkrytá střeliště.

Po rozpadu Svazarmu vznikly nástupnické organizace a  mezi nimi  i SBTS.  Takto vznikla v roce 1994      i naše organizace. Od té doby se mohou členové věnovat střelbě          z velkorážní pistole, standardní malorážky, samonabíjecí pušky, historických zbraní křesadlových         i perkusních a westernových zbraní. Střílí se mířená střelba na papírové terče, akční střelba na papírové terče a padací terče tzv. gongy. Mládež se věnuje střelbě ze vzduchových zbraní a laserové pušky na optické střelnici. Mládež trénuje dlouholetý předseda Oldřich Valíček. Naši střelci se pravidelně umísťují na předních místech ve střeleckých soutěžích.

druhe-a-treti-misto-pro-vojkovice-ve-viceboji-ve-strelbe-u-pistole-(vlevo-linda-wojnarova--vpravo-katerina-jungova)
Druhé a třetí místo pro Vojkovice na Mistrovství ČR 2011 ve víceboji ve střelbě z pistole (vlevo Linda Wojnarová, vpravo Kateřina Jungová)